KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsningar 6878820
*
nr 687 8820
Ernst Hällgren
(1889-1944), Sverige
Etsningar, 2 st. Ernst Hällgren, Stockholmsmotiv, ca 20x25
Ernst Hällgren, svensk grafiker född 1889, död 1944.
Utgick
Sista tid för bud online:
måndag 21 mars 2011
kl 17:30:48
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ernst hällgren etsningar grafik motiv från stockholm stockholm stockholmsmotiv svensk svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
9295 Etsning
Bertil Bull Hedlund (1893-1950), Sverige. GÃ¥rdsmot..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:42
-
2021 Etsning
Lena Cronqvist (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:57
-
3267 Etsning
Vatikanen, eftertryck. Bildmått: 42x62 cm, yttermå..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:38
-
3036 Etsningar
2 st, Nils Emil Ancker, Signerad. Bildmått: 25x33 ..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:21
-
3293 Färgetsning
Bo Cronqvist (f. 1948), Sverige. Signerad, numrera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:42
-
9325 Färgetsning
Lennart Rosensohn (1918-1994), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:08
*
Ernst Hällgren
Ernst Hällgren, svensk grafiker född 1889, död 1944.
nr 687 8820
Ernst Hällgren
(1889-1944), Sverige
Etsningar, 2 st. Ernst Hällgren, Stockholmsmotiv, ca 20x25
Ernst Hällgren, svensk grafiker född 1889, död 1944.
Utgick |
|
Sista tid för bud online: |
måndag 21 mars 2011 |
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ernst hällgren etsningar grafik motiv från stockholm stockholm stockholmsmotiv svensk svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
9295 Etsning
Bertil Bull Hedlund (1893-1950), Sverige. GÃ¥rdsmot..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:42 -
2021 Etsning
Lena Cronqvist (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:57 -
3267 Etsning
Vatikanen, eftertryck. Bildmått: 42x62 cm, yttermå..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:38
-
3036 Etsningar
2 st, Nils Emil Ancker, Signerad. Bildmått: 25x33 ..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:21 -
3293 Färgetsning
Bo Cronqvist (f. 1948), Sverige. Signerad, numrera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:42 -
9325 Färgetsning
Lennart Rosensohn (1918-1994), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:08